HAKKIMIZDA
Sel Dış Ticaret ve Kimya San. A.Ş., 1991 senesinde kurulmuştur, yapı kimyasalları konusunda bugün bölgenin en büyük üretici firması konumunda olup, aynı zamanda arıtma kimyasalları departmanı altında; iyon değiştirici reçineler, aktif karbonlar ve filtrasyon minerallerinin uzun yıllardır satış ve teknik servis faaliyetlerini yürütmektedir. Arıtma kimyasalları tedarikinde ülkenin önde gelen distribütörlerinden biri konumundadır. Temsilciğini yürütmekte olduğumuz uluslararası firmaların güçlü teknik altyapıları ile desteklenen kadromuz bu sayede yeni teknolojiler ve ürünler hakkındaki bilgilerini devamlı güncel tutmaktadırlar.

Temel hedefimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve sorunlarına en doğru çözümleri sunup, beraberce sürekli başarı elde etmektir.

Çözüm ortağı olarak seçtiğimiz tedarikçilerimiz kendi alanlarında sektörün önde gelen üreticilerinden olup, kalite ve sürekliliği prensip edinmişlerdir. Sel Dış Ticaret ve Kimya San. A.Ş. de uzun yıllardır bu vizyonu temel alarak yoluna devam ettiği için iç ve dış pazardaki tüm müşterilerinin güven ve saygı duyduğu bir partner olmuştur.

İLETİŞİM
SEL DIŞ TİCARET ve KİMYA SANAYİ A.Ş.

Oruç Reis Mah.Tekstilkent Cad.Tekstilkent Koza Plaza B Blok,Kat:29
No:110/111 34235 Esenler/ İSTANBUL – TÜRKİYE

Telefon: +90 212 438 75 38 (Pbx)
Faks: +90 212 438 76 98-99
E-mail: info@selsil.com
Copyright 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.
Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright 2013 - Tüm Hakları Saklıdır.
Bilgi Toplumu Hizmetleri
Aktif Karbonlar
Aktif Karbonlar
Toz Aktif Karbon
/tr-tr/urunler/aktif-karbonlar/toz-aktif-karbon.aspx
xUTKzWDQ-0g
tr-TR
Selsil Asetoksi Silikon, tek komponentli, nemle kürleşen asetoksi bazlı silikondur.
Toz aktif karbonun hammaddesi odun, kömür ve Hindistan cevizi kabuğu olabilir. Yüksek yüzey alanı ve adsorpsiyon kapasitesi toz aktif karbonu belirli uygulamalar için ideal kılmaktadır. İçme suyu arıtımı ve içecek endüstrisi için tedarik edilen aktif karbonlarda gerekli görülen tüm sertifikasyonlar mevcuttur.
Beyaz, şeffaf, siyah, gri, kahverengi, bej
25 kg
500 kg
Raf ömrü 12 aydır.
Granül Aktif Karbon
/tr-tr/urunler/aktif-karbonlar/granul-aktif-karbon.aspx
tr-TR
Selsil N Nötr Silikon, tek komponentli tabanca ile uygulanabilen, alkoksi bazlı nötr silikondur.
Granül aktif karbonun hammaddesi genellikle çok iyi kaliteli bitümen kömürü, antrasit kömürü veya Hindistan cevizi kabuğu olmaktadır. Buhar aktivasyonu metodu ile çok çeşitli boyutlarda ve kapasitelerde üretim yapılmaktadır. İçme suyu arıtımı ve içecek endüstrisi için tedarik edilen aktif karbonlarda gerekli görülen tüm sertifikasyonlar mevcuttur.
Siyah, gri, beyaz, kahverengi, şeffaf
25 kg
500 kg
Raf ömrü 12 aydır.
Pellet (Silindirik) Aktif Karbon
/tr-tr/urunler/aktif-karbonlar/pellet-silindirik-aktif-karbon.aspx
tr-TR
Selsil Asetoksi Silikon, tek komponentli, nemle kürleşen asetoksi bazlı silikondur.
Pellet ya da silindirik olarak tabir edilen aktif karbonlar çaplarına göre sınıflandırılırlar.  Düşük toz içeriğine sahip olmaları, filtrede düşük basınç kaybı yaratmaları ve yüksek mekanik dayanımlarından ötürü gaz fazı uygulamaları için en ideal karbonlardır.
Beyaz, şeffaf, siyah, gri, kahverengi, bej
25 kg
500 kg
Raf ömrü 12 aydır.
Filtrasyon Malzemeleri
Filtrasyon Malzemeleri
Antrasit
/tr-tr/urunler/filtrasyon-malzemeleri/antrasit.aspx
d3KAg3oL2Fs
tr-TR
Selsil Epoksi 5 dak. hızlı sertleşen iki bileşenli bir yapıştırıcıdır.
EN -12909 standartına uygun üretilen, İngiltere ‘deki madenlerden çıkarılan özel olarak seçilmiş, doğal, sert ve temiz filtrasyon antrasitidir. Her türlü kullanım suyu, atık su, proses suyu ve yüzme havuzu sularının arıtılmasında kullanılabilir. Suya SiO2 bırakmaz.
25 lt veya BIG-BAG
 • Askıda katıların filtrasyonu
 • Yüzey ve kuyu suyularınınfiltrasyonu
 • Koagülant eklenmiş suların filtrasyonu
 • Aktif karbon filtreler, iyon değiştirici reçineler ve reverseosmozmembranlarının korunması için ön filtrasyon
 • Yüzme havuzu sularının filtrasyonu
 • Kondensatlarınfiltrasyonu
 • Atıksularınfiltrasyonu
Garnet
/tr-tr/urunler/filtrasyon-malzemeleri/garnet.aspx
tr-TR
Selsil Suya Dayanıklı Yapıştırıcı hızlı sertleşen iki bileşenli bir epoksi yapıştırıcıdır.
Garnet kumu olarak da bilinen genelde su arıtma endüstrisinde, multi- medya filtrelerin en alt tabakasını oluşturan yoğunluğu yüksek, uniform tanelerden oluşan filtre malzemesidir.

Garnetinbileşimsel içeriği almandit olarak bilinen mineraldir. İçeriğinde başka serbest element olmamakla birlikte, Fe3Al2(SiO4)3 formülüne sahip, demirden zengin alümino- silikat yapısındadır. Tanecik dağılımı uniformdur.
25 kg veya BIG-BAG
 • Yüksek kaliteli filtre edilmiş su ihtiyacının olması durumunda , “ polishing tabakası “ olarak yüksek yoğunluğunun ve ince tanelerinin avantajına istinaden, filtrelerin en alt kısmında kullanılır.
 • 1 µm ‘ye kadar askıda katıların giderilmesini sağlar.
 • Ön filtrasyon ünitelerinde kullanılarak, aktif karbon, iyon değiştirici reçineler, reverseosmozmembranları gibi önemli arıtma birimlerinin korunmasını sağlar.
 • Tek tabakalı filtrelerde, iki tabakalı filtrelerde ya da kum ve antrasit ile birlikte üç tabakalı filtrelerde kullanılabilir.
Dolamit
/tr-tr/urunler/filtrasyon-malzemeleri/dolamit.aspx
tr-TR
Selsil Metal Yapıştırıcı hızlı sertleşen iki bileşenli bir epoksi yapıştırıcıdır.
Dolamit, granül formda, %99 saflıkta kalsiyum karbonattan oluşan bir filtre medyasıdır. Mikro – kristal yapısı sebebiyle kireç taşından çok daha üstün bir şekilde suya mineral katmaktadır.
25 kg veya BIG-BAG
 • CO2 giderimi ve yumuşatılmış suya mineral kazandırmak.
 • Reverseosmoz suyunun remineralizasyonu
Katalitik Mineral
/tr-tr/urunler/filtrasyon-malzemeleri/katalitik-mineral.aspx
tr-TR
Selsil Plastik Yapıştırıcı-MMA set çok çeşitli malzemelerin genel amaçlı yapıştırması için uygun bir metilmetalakrilat bazlı yapıştırıcıdır
Özellikle demir ve mangan gideriminde kullanılan,  içeriğinde kirlilikler ve katkı maddesi olmayan, doğal, mangan dioksit içerikli katalitik filtre malzemesidir. Tek filtrasyon adımı ile demir ve mangan giderimi sağlanır.
25 kg veya BIG-BAG
 • Sudan Fe-Mn ve As giderimi
Granül Ferrik Hidroksit (GEH)
/tr-tr/urunler/filtrasyon-malzemeleri/filtrasyon-malzemeleri/granul-ferrik-hidroksit-(geh).aspx
tr-TR
GEH, demir hidroksit bazlı, yüksek performans gösteren bir adsorbenttir. Özel olarak arsenik giderimi için dizayn edilmiştir. DIN EN 15029 içme suyu standartları ile uyumlu olup NSF/ANSI 61 sertifikasına sahiptir.
GEH, demir hidroksit bazlı, yüksek performans gösteren bir adsorbenttir. Özel olarak arsenik giderimi için dizayn edilmiştir. DIN EN 15029 içme suyu standartları ile uyumlu olup NSF/ANSI 61 sertifikasına sahiptir.

Suyun diğer karakteristik özelliklerini değiştirmeden, As konsantrasyonunu 10 ppb ve altına indirmeyi sağlar. Genel olarak yüklü miktarda büyük ölçekli sistemlerde kullanıldığı gibi, küçük kartuşlarda son kullanıcılar tarafından da kullanılabilir.
900 kg'lık bulk bagler
 • Sulardan arsenik giderimi
İyon Değiştirici Reçineler
İyon Değiştirici Reçineler
Kuvvetli Asidik Katyon Değiştirici Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/kuvvetli-asidik-katyon-degistirici-recineler.aspx
tr-TR
Orta mukavemette bir vida sabitleyicidir. Kılcal çatlaklar, küçük somun ve cıvata sızdırmazlıkları için idealdir. Pürüzlü metal parçalarda conta ve kaynak oluşturur. Demontajı için ısı veya el aleti kullanılır. Bütün ayarlamalar tamamlandıktan sonra, vida ve diğer montajlar sabitlenir. Titreşim altındaki makine veya hareketli parçaların birleşiminde kullanılabilir.
Jel tipi kuvvetli asidik katyonik reçineler, oldukça iyi fiziksel dayanıma sahip olup birçok farklı uygulamada kullanılabilecek niteliklere sahiptir. Genel görüntüleri yarı saydam taneciklerdir. Daimi bir por yapıları olmayıp, jel tipi reçinelerdeki tek por yapısı polimerler arasındaki boşluktur.
 
En önemli kullanım alanları su yumuşatma ve demineralizasyon olmakla beraber birçok farklı özel uygulamada da kullanılabilir.
25 lt
 • Evsel ve endüstriyel su yumuşatma
 • Demineralizasyon
 • Şeker çözeltilerinde de-ashing
 • Kondensat arıtımı
Zayıf Asidik Katyon Değiştirici Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/zayıf-asidik-katyon-degistirici-recineler.aspx
f90K8iy0ySo
tr-TR
Yarıçapı ¼" - ¾" (6-20 mm) veya daha küçük olan, titreşim altında gevşeyen vida parçaları için idealdir. Yağ direnci geliştirilmiş çiviler ve vidalarda, somunların sabitlenmesi ve sızdırmazlıkların sağlanmasında kullanılır.
Fonksiyonel grubu karboksilik asit olan, makroporöz ya da jel matrikse sahip olabilen yüksek mekanik ve kimyasal stabilitedekatyonik reçinelerdir. Toplam ve işletme kapasiteleri yüksek olup, oldukça verimli bir şekilde rejenere edilebilirler.

Birincil kullanım alanları dealkalizasyon olmakla birlikte, demineralizasyonda kuvvetli katyonik reçinenin önünde,  yükünü azaltmak için de kullanılabilir.
25 lt
 • Dealkalizasyon
 • Demineralizasyon
 • Geçici sertliğin giderimi
 • Yüksek iletkenlikli suların yumuşatılması
Kuvvetli Bazik Anyon Değiştirici Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/kuvvetli-bazik-anyon-degistirici-recineler.aspx
tr-TR
Titreşim altında gevşeyen vida parçaları ¼" (6 mm) ve daha küçük çaplı elemanlar için idealdir. Özellikle kolay sökülmesi gereken set vidalar ve küçük çaplı bağlantı ayarları gibi uygulamalar için kullanılır.
Ürün portföyümüzdepolistirenik ve akrilik yapıda, tip 1 ve tip2 özellikte, jel ve makroporoz formda kuvvetli bazik anyon değiştirici reçineler mevcuttur.
25 lt
 • Demineralizasyon
 • Organik madde giderimi
 • Şeker çözeltilerinde kül giderimi (deashing)
 • Şeker çözeltilerinde renk giderimi (decolourization)
 • Kondensat arıtma (condensatepolishing)
 • Nitrat giderimi
 • Asit geri kazanım prosesi
Zayıf Bazik Anyon Değiştirici Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/zayıf-bazik-anyon-degistirici-recineler.aspx
tr-TR
Sıcaklıkları 200 ⁰C’ye kadar olan uygulamalar için idealdir. Aktarımda uygulanan civatalar gibi, inşaat ekipman veya demiryolu montajı, vb. için idealdir. Kolay montajlar için yağlayıcıdır. Bağlantı elemanlarında gevşeme ve sızıntıyı önler. Somun birleşimlerinde, vida ve saplamalarda birleştirir ve sabitler.
Zayıf anyonik reçineler kimyasal olarak kuvvetli anyonik reçinelerden daha stabildir, genellikle organik madde gideriminde kullanılırlar ve organik kirliliklere karşı daha dirençlidir, jel ve makroporoz tipte olabilir, jel olanların yapısı akrilik, makroporoz olanlar ise stirenik veya akrilik yapıda olabilir.
25 lt
 • Yüksek organik madde içerikli suların demineralizasyonu
 • Yüksek çözünmüş madde içeren suların demineralizasyonu
 • Şeker çözeltilerinde renk giderimi
 • Şeker çözeltilerinin demineraliazsyonu
 • Organik madde giderimi
Mixed-Bed Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/mixed-bed-recineler.aspx
tr-TR
Yarıçapı 1" (25 mm) olan bağlantı elemanları için uygundur. (Şanzıman ve motor bloğu saplamaları, vana setleri, vb.) Yüksek mukavemet gösterir, aynı zamanda ekstra somun ve kaynak kullanımı gerektirmez. Korozyonu ve sızıntıyı önler. Yağlı yüzeylerde mükemmel performans gösterir. Titreşim altındaki makine veya hareketli parçaların birleşiminde kullanılabilir.
Ürün portföyümüzde, yüksek saflıkta su eldesi sağlamak için kullanıma hazır halde üretilen karışık yatak reçineleri mevcuttur. Reçinelerdeki katyon-anyon oranları ve performansları uygulamaya bağlı olarak değişlik göstermektedir. İndikatörlü karışık yatak reçineleri de mevcuttur, reçine doyduğunda renk değişimi meydana gelir ve bu sayede kullanıcı reçinenin değişmesi gerektiğini anlamış olur.
25 lt
 • Demineralizasyon
 • Yüksek saflıkta kondensat arıtıma ve reaktör suyu temizliği
 • Elektronik endüstrisi ultrasaf su eldesi
 • Tel erozyon tezgahları
Şelatlayıcı Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/selatlayıcı-recineler.aspx
tr-TR
Oda sıcaklığında maksimum mukavemet istenen ve 0,25 mm (0,01") çapındaki boşlukları doldurmak için idealdir. Millerin ve gövdelerin üzerinde yuvalar ve burçları kilitlemek için uygundur. Mükemmel tutma, sızdırmazlık ve civataları sabitleme özelliğine sahiptir.
Ürün portföyümüzde geniş bir yelpazede şelatlayıcı reçineler mevcuttur. Bu reçinelerin özel fonksiyonel grupları vardır ve bu gruplar belirli hedef metallere karşı oldukça seçicidir. Bu reçinelerin pek çok farklı uygulama alanı mevcuttur.
25 lt
 • Değerli metallerin geri kazanımı
 • Ağır metal giderimi
 • İçme sularından bor giderimi
 • Klor alkali tesisleri
 • Atıksu arıtma
 • Civa giderimi
Adsorbentler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/adsorbentler.aspx
tr-TR
Orta mukavemetli 0,2 mm (0,008") çapındaki boşlukları doldurmak için idealdir. Yüksek performans, kontrollü güç, çok yönlü rulman sabitleme sağlar. Boşluklu geçme, rekor, rulman ve yağ contalarında kullanılır. Sökme gerektiren silindirik parçalar için idealdir.
Polimerikadsorbentler, birçok farklı uygulamada ve endüstride yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Adsorbentler, kolon içerisinde yukarı akışlı ya da aşağı akışlı olarak işletilebilir.
Adsorbentler, özel gözenek boyutu, yüzey alanı ve tanecik boyutlarında üretilirler.

Genel olarak adsorbentleri iki şekilde sınıflandırabiliriz:
1) Polistrienikbazlılar
2) Poliakrilikbazlılar
 
25 lt
50 lt 
 • Fenolün sulu ya da farklı çözeltilerden adsorbsiyonu
 • Klorlu kirleticilerin giderimi
 • Sulu çözeltilerdenamino asitlerin saflaştırılması ve ayrılması
 • Şeker renk giderimi
 • Antosiyanin adsorbsiyonu
 • Antibiyotik saflaştırma
 • Atıksulardan klorlu pestisit giderimi
 • İlaç endüstrisinde, çeşitli bileşenlerin saflaştırılması
İnert Reçineler
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/inert-recineler.aspx
tr-TR
Çapı 0,25 mm (0,01")’e kadar olan boşlukları doldurmak için idealdir. 200 °C kadar yüksek sıcaklık dayanımı, radyatör montajında pimlerin sabitlenmesi için uygundur. Otomatik şanzımanlarda rulman ve pompa yataklarını korur.
İnert reçineler, mevcut iyon değiştirici reçineleri korumak, yatakta sabit kalmalarını sağlamak için kullanılmaktadır.

Ayrıca tankın en alt kısmındaki difüzör- nozul yapılarının üzerinde de kullanılarak iyon değiştirici reçinelerin kaçmasını engelleyebilir.

Bir başka kullanım yeri ise , mixedbed sistemlerde katyonik ve anyonik reçinenin ayırımını sağlamaktır.
Bu kapsamda uygulamaya bağlı olarak, farklı ebat ve yoğunlukta üretilebilir.
20 lt
25 lt  
 • Akışkan yatak sistemlerde, aşağı akışlı teknolojide
 • Mixed bed sistemlerde iki reçine tabakası arasında
 • Akışkan yatak sistemlerde, yukarı akışlı teknolojide
 • Difüzör-nozul sistemlerini korumak için destek yatak tabakası olarak
Kuvvetli Asidik Katyonik Reçine Makroporöz Tip
/tr-tr/urunler/iyon-degistirici-recineler/kuvvetli-asidik-katyonik-recine-makroporoz-tip.aspx
tr-TR
Metal boru bağlantılarının kenetlenmesi ve sızdırmazlığı için idealdir. Orta mukavemette sızdırmazlık özelliği ile düşük viskozitelidir.
Makroporöz tip kuvvetli asidik katyonik reçineler jel tipi reçinelere göre daha farklı por yapısına sahip olur bu porlar daha belirgin bir yapıdadır. Jel tipi reçinelerle kıyaslandığında tanecikler daha mat yapıdadır. Makroporöz tip kuvvetli asidik katyonik reçineler osmotik  veoksidatif etkilere karşı daha dirençlidir.
25 LT
 • Metal kaplama
 • Kondensat arıtımı
 • Şeker çözeltilerinde kül giderimi
 • Endüstriyel yumuşatma
Turkish